O nás

Pořádáme tábory, protože nás to baví! Jsme pestrý tým – naši vedoucí a praktikanti jsou studenti pedagogických oborů, sportovní nadšenci, hudebníci, turisti i zálesáci. Umíme děti zabavit a zároveň je naučit spoustu dovedností, se kterými se v běžném životě nemají šanci setkat.

Vedoucí jsou pravidelně proškolováni a jsou držiteli certifikátu „Vedoucí dětského kolektivu“.

Každý z našich táborů je tematicky zaměřen a tak jsme se během let ocitli na divokém západě, opuštěném ostrově i staročeské vesnici.

Pro koho je náš tábor

Letní tábory pořádáme pro děti od 6 do 15 let, tedy pro žáky základních škol. Po domluvě je ovšem možné poslat s námi i děti mladší, například společně se starším sourozencem či kamarádem. Během tábora jsou děti rozděleny do věkově smíšených oddílů, což je učí spolupráci v různorodém kolektivu a navazování mezilidských vztahů.

Má Vaše dítě negativní zkušenost z pobytu bez rodičů? Bojí se jet na letní tábor? Nebo má specifické zdravotní potřeby? Kontaktujte nás, společně se pokusíme najít řešení pro Vaše dítě a umožníme mu získat spoustu zážitků a přátelství.

Lokalita

Od roku 2014 má Akademik novou vlastní táborovou základnu v Nuzicích v jižních Čechách! Tábořiště leží u řeky Lužnice, obklopeno krásnými lesy. Další výhodou je spousta turistických cílů, které můžeme během tábora navštívit. Pěšky se pohodlně dostaneme do Bechyně i Týna nad Vltavou, autobusem na zámek Hluboká či na exkurzi do jaderné elektrárny Temelín. K táboru přiléhají krásné čisté lesy, které jsou jako stvořené pro naše hry.

Ubytování

Děti budou ubytovány v dvou a šestilůžkových chatkách. Děti spí ve vlastních spacácích, v případě nízkých teplot jim zapůjčíme další deky. Několik metrů od chatek se nachází sprchy a toalety. Menší děti spí po šesti a jsou pod dozorem hlídky během celé noci. V areálu se nachází bazén, hřiště na fotbal a volejbal, ohniště, letní kino a klubovna.

Stravování

Jíst budeme ve venkovní kryté jídelně, která leží jen několik metrů od chatkového tábora. Kuchyně se nachází v budově a kuchař je zkušený profesionál s mnoha zkušenostmi s dětskými kolektivy. Jídlo je zajištěno 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře), pitný režim je zajišťován celodenně. Děti dostávají vyváženou stravu, přizpůsobenou zvýšené fyzické aktivitě, v jídelníčku se objevuje dostatek ovoce a zeleniny a snahou kuchyňského personálu je vyhovět mlsným dětským jazýčkům.

Zdravotní péče

Zdravotní péči zajišťuje zdravotnice, absolventka kurzu pro zdravotníky zotavovacích akcí pořádaného Českým červeným křížem. Držitelem osvědčení je také hlavní vedoucí tábora. Všichni vedoucí i praktikanti jsou na začátku tábora proškoleni a při pohybu mimo tábor jsou neustále vybaveni lékárničkou. K dispozici je auto schopné průjezdu lesem a případného transportu v případě zranění.